Odpowiedzialnośc i troska

O AKCJI

"Drzewko za butelkę" to akcja, zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. 

Do udziału w projekcie zapraszani są wszyscy realizatorzy Programu oraz społeczności lokalne z miejscowości, gdzie te przedsiębiorstwa prowadzą swoją aktywność gospodarczą. Firma - Realizator ogłasza konkurs dla klas i (lub) grup przedszkolnych lub szkół. W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, przedszkolaki i uczniowie biorący udział w akcji, otrzymują sadzonki drzew. Sadzą je w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają też wyraz swojego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego. Dla uczestników i zwycięzców zabawy przewidziane są również liczne atrakcje oraz nagrody - lokalne festyny ekologiczne, pikniki, wycieczki przyrodnicze. 

Akcja "Drzewko za butelkę" łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Stanowi również płaszczyznę integracji firm realizatorów Programu Odpowiedzialność i Troska", placówek oświatowych, władz samorządowych, mediów oraz dzieci i ich rodzin wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń.
LICZNIK XX EDYCJI 
Zebrano kilkaset sztuk butelek PET Zebrano 818 kg innych odpadów uciążliwych dla środowiska Przekazano do posadzenia ponad 400 sztuk roślinności (drzewka, krzewy, kwiaty) 

LICZNIK WSZYSTKICH EDYCJI 
W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 33 095 997 sztuk butelek PET W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 43,3 tony różnego rodzaju innych śmieci W sumie podczas wszystkich edycji posadzono 38 498 sztuk drzewek, krzewów, kwiatów

Finał 20 edycji Drzewka za butelkę w ANWIL

Zakończyła się zbiórka butelek PET prowadzona w ramach jubileuszowej 20 edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę”, której organizatorem w powiecie włocławskim jest ANWIL S.A.

W tym roku, do konkursu ponownie zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu i gminy Włocławek. Do ekologicznych zmagań stanęło 25 placówek. Zainteresowanie Akcją z roku na rok nie słabnie, a w niektórych szkołach przedsięwzięcie na stałe wpisało się w kalendarz akcji edukacyjnych. Włocławska Spółka promuje akcję nie tylko wśród mieszkańców powiatu, ale również wśród pracowników spółki, którzy licznie włączają się w zbiórkę.


W tegorocznej edycji w projekt zaangażowało się niemal 4000 przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych z Włocławka i powiatu - łączenie zebrali oni blisko 380 000 sztuk butelek.

Zgodnie z ideą Akcji, wszystkie grupy uczestniczące w zbiórce w zamian za zebrane butelki, otrzymują drzewka – w tym roku były to choinki w doniczkach, które po okresie świątecznym zostaną zasadzonew przyszkolnych ogródkach. Placówki, które zebrały największą liczbę butelek otrzymały, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe z przeznaczeniem na edukację ekologiczną w swojej placówce. Dodatkowo przekazano nagrodę finansową dla najefektywniejszej placówki, przeliczając liczbę zebranych butelek na jednego przedszkolaka/ucznia, a także indywidualne nagrody rzeczowe dla uczestników.

Podczas uroczystego podsumowania finału zorganizowano event dla dzieciaków, w trakcie którego odbyło się przedstawienie z przekazem dbania o środowisko naturalne, a także wystawiono stoiskaz atrakcjami, w tym i Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska”.

Finał 20 edycji Drzewka za butelkę w ANWIL

Aktualności

Galeria

Dla mediów

Drzewko za butelkę

Kontakt

Informacje, pytania czy uwagi dotyczące akcji "Drzewko za butelkę" prosimy kierować bezpośrednio do koordynatorów akcji:


Magdaleny Greśkiewicz - kom. +48 669 692 561

Marcin Pekról - kom. +48 693 305 361

mailowo - redakcja@rc.com.pl


Created by: cdx.pl