Odpowiedzialnośc i troska

O AKCJI

"Drzewko za butelkę" to akcja, zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. 

Do udziału w projekcie zapraszani są wszyscy realizatorzy Programu oraz społeczności lokalne z miejscowości, gdzie te przedsiębiorstwa prowadzą swoją aktywność gospodarczą. Firma - Realizator ogłasza konkurs dla klas i (lub) grup przedszkolnych lub szkół. W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, przedszkolaki i uczniowie biorący udział w akcji, otrzymują sadzonki drzew. Sadzą je w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają też wyraz swojego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego. Dla uczestników i zwycięzców zabawy przewidziane są również liczne atrakcje oraz nagrody - lokalne festyny ekologiczne, pikniki, wycieczki przyrodnicze. 

Akcja "Drzewko za butelkę" łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Stanowi również płaszczyznę integracji firm realizatorów Programu Odpowiedzialność i Troska", placówek oświatowych, władz samorządowych, mediów oraz dzieci i ich rodzin wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń.
LICZNIK XX EDYCJI 
Podczas XX edycji akcji „Drzewko za butelkę” zrealizowanej w 2022 r. zebrano: 
- ponad 400 000 sztuk butelek PET 
- przeszło 3,5 tony innych odpadów
- posadzono 1 970 drzewek; 
- zaangażowano społeczność lokalną – 4 000 dzieci z 25 placówek edukacyjnych, wolontariusze, pracownicy spółek.   
 


LICZNIK WSZYSTKICH EDYCJI 
W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 33 095 997 sztuk butelek PET W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 43,3 tony różnego rodzaju innych śmieci W sumie podczas wszystkich edycji posadzono 38 498 sztuk drzewek, krzewów, kwiatów

Galeria

Dla mediów

Drzewko za butelkę

Kontakt

Informacje, pytania czy uwagi dotyczące akcji "Drzewko za butelkę" prosimy kierować bezpośrednio do koordynatorów akcji:


Magdaleny Greśkiewicz - kom. +48 669 692 561

Marcin Pekról - kom. +48 693 305 361

mailowo - redakcja@rc.com.pl


Created by: cdx.pl