Odpowiedzialnośc i troska

O AKCJI

"Drzewko za butelkę" to akcja, zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska". Ideą akcji jest aktywne dbanie o środowisko poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. 

Do udziału w projekcie zapraszani są wszyscy realizatorzy Programu oraz społeczności lokalne z miejscowości, gdzie te przedsiębiorstwa prowadzą swoją aktywność gospodarczą. Firma - Realizator ogłasza konkurs dla klas i (lub) grup przedszkolnych lub szkół. W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, przedszkolaki i uczniowie biorący udział w akcji, otrzymują sadzonki drzew. Sadzą je w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają też wyraz swojego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego. Dla uczestników i zwycięzców zabawy przewidziane są również liczne atrakcje oraz nagrody - lokalne festyny ekologiczne, pikniki, wycieczki przyrodnicze. 

Akcja "Drzewko za butelkę" łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Stanowi również płaszczyznę integracji firm realizatorów Programu Odpowiedzialność i Troska", placówek oświatowych, władz samorządowych, mediów oraz dzieci i ich rodzin wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń.
LICZNIK XXI EDYCJI 
Podczas XXI edycji akcji „Drzewko za butelkę” zrealizowanej w 2023 r. zebrano: 
- ponad 500 000 sztuk butelek PET 
- przeszło 1,812 ton innych odpadów
- posadzono 1 200 drzewek.   
 


LICZNIK WSZYSTKICH EDYCJI 
W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 34 miliony sztuk butelek PET. W sumie podczas wszystkich edycji zebrano 46,8 ton różnego rodzaju innych śmieci. W sumie podczas wszystkich edycji posadzono 42 tysiące drzewek, krzewów, kwiatów.

Aktualności

No item found!

Galeria

Dla mediów

Drzewko za butelkę

Kontakt

Informacje, pytania czy uwagi dotyczące akcji "Drzewko za butelkę" prosimy kierować bezpośrednio do koordynatorów akcji:


Magdaleny Greśkiewicz - kom. +48 669 692 561

Marcin Pekról - kom. +48 693 305 361

mailowo - redakcja@rc.com.pl


Created by: cdx.pl