Odpowiedzialnośc i troska
Kategoria: Odpowiedzialność i troska

Jest nam niezmiernie miło, zaprezentować i ogłosić wyniki kolejnego tegorocznego Konkursu kwartalnego Programu „Odpowiedzialność i Troska”.

Do konkursu zgłosiło się 55 Uczestników z firm Realizujących Program „Odpowiedzialność i Troska”.

Pytaliśmy o:
1. Ideą akcji Dbam o środowisko, która funkcjonuje w ramach Programu Odpowiedzialność i Troska jest:
    Poprawna odpowiedź – wymiana doświadczeń między specjalistami / ekspertami
2. Zaproponuj i krótko opisz akcję lub inicjatywę, której celem byłoby zachęcenia dzieci i młodzieży do większego zaangażowania w dbałość o środowisko
    Pytanie opisowe.

Powołana Komisja konkursowa na czele z Przewodniczącą Kapituły Programu „Odpowiedzialność i Troska” dokonując oceny pytania opisowego, nie znała ani autorów haseł ani firm, w których pracują.

Spośród wszystkich osób, które przesłały hasła i prawidłowo odpowiedziały na pierwsze pytanie, Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

  • Główna nagroda (300 zł)Anita Bałdyga z PCC Exol S.A.
    Odpowiedź na pytanie opisowe: 

Sposobem na zachęcenie dzieci i młodzieży do większego zaangażowania w dbałość o środowisko mogłaby być ogólnopolska akcja promocyjna lub po prostu konkurs z udziałem wybranych influencerów obecnych na portalach społecznościowych, Tik-Toku, Youtube lub Instagramie lub ogólniej mówiąc w sieci, gdyż właśnie tam spędza większość czasu młodzież. Nagroda główną i wyróżnieniami byłby właśnie spotkania z tymi osobami a foto relacje z ich spotkania były by oczywiście udostępnione w sieci, co dodatkowo podniosłoby oglądalność i zainteresowane profilami uczestników i influencerów. Konkurs mógłby polegać na nadesłaniu 3 filmików, na których to dzieci lub młodzież zaprezentowałaby swoje wybrane 3 dowolne aktywności pro środowiskowe. Uważam, że do dzieci i młodzieży należy docierać kanałami informacyjnymi, którymi się posługują na co dzień, a to jest jeden ze sposobów na zwiększenie zaangażowania w dbałość o środowisko.

  • Pierwsza nagroda dodatkowa (200 zł) –  Rafał Majchrzak z Fosfan S.A. 
    Odpowiedź na pytanie opisowe:

Jako firma bardzo dbamy o szerzenie świadomości ekologicznej. Staramy się "myśleć globalnie ale działać lokalnie". Osobiście uważam, że najważniejsza i najciekawsza dla młodzieży jest praktyka. Aktualnie pracujemy nad programem "zazielenienia naszej okolicy". W działania chcemy zaangażować młodzież z okolicznej szkoły podstawowej. Program ma składać się z dwóch elementów. Pierwszy - na terenie szkoły - dzieci będą sadzić z nauczycielami drzewa i kwiaty - a potem konkretna klasa będzie miała ten zielony teren pod swoją opieką. Ma to na celu wyrobić świadomość jak wiele pracy kosztuje dbanie o zieleń. Przy okazji chcemy przekazać młodzieży wiedzę o pozytywnym wpływie krzewów i drzew na środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki temu z chęcią będą dbały o przestrzeń dookoła. Przy okazji zyskają "zielony kącik do wypoczynku". Drugim elementem ma być zasadzenie lasu na terenie dzielnicy. Do akcji chcemy włączyć naszych pracowników z rodzinami - każdy będzie miał możliwość zasadzenia własnego drzewa.
W moim odczuciu takie działania przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej w naszej okolicy. Przy okazji takich działań "praktycznych" dużo łatwiej jest nam przekazać a młodzieży zapamiętać wiele informacji dotyczących ekologii i ochrony środowiska.

  • Druga nagroda dodatkowa (100 zł) Anna Pawlak z ANWIL S.A.
    Odpowiedź na pytanie opisowe:

INICJATYWA „INKUBATORy NATURy”
__________________________________________
• Jesteś w wieku od 8 do 18 lat ?
• Masz dziadka lub ojca stolarza, z którym chętnie budujesz karmniki dla ptaków lub domki dla pszczół? Może pomagasz rodzicom w uprawie ekologicznego warzywnika w ogrodzie ? albo bierzesz udział w jakiejś eko-akcji np. zbierania śmieci lub sadzenia drzewek ?
A może w Twojej głowie dopiero rodzą się pomysły na stworzenie miejsc, które są w „zgodzie z naturą” i chcesz się nimi pochwalić ?
Jeśli tak, inicjatywa pn. „INKUBATORy NATURy” dedykowana jest właśnie dla Ciebie.

Powyższe przedsięwzięcia to tylko przykłady stosowania praktyk proekologicznych. Liczymy, że znasz ich znacznie więcej !

• Udokumentuj swoje zaangażowanie w dbałość otaczającego Cię środowiska.
UWAGA: Na zdjęcia, filmy czekamy do końca tego roku !
• Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone - wystarczy tylko odrobina chęci i pomysłowości.
>> Do wygrania atrakcyjne nagrody m.in., rowery, smartfony i smartwatche.

 

 

Zwycięzcom, ale również pozostałym Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Już teraz serdecznie zachęcamy do obserwowania naszej strony www.rc.com.pl i udziału w kolejnym, ostatnim w tym roku konkursie.

Created by: cdx.pl