Odpowiedzialnośc i troska
Kategoria: Spotkania z ekspertem

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie online w ramach cyklu "Spotkanie z ekspertem", które odbędzie się 30 maja 2023 (wtorek) w godzinach 10:00 – 13:30.

Szkolenie będzie prowadzone w odniesieniu do tematu: „Pakiet Fit for 55 i jego konsekwencje dla sektora chemicznego."

Wstępna agenda obejmuje:

  • Podsumowanie najważniejszych aspektów regulacyjnych: 

a)ETS

b)CBAM

c)Dyrektywa w sprawie OZE

d)Dyrektywa w sprawie opodatkowania energii

e)Dyrektywa w sprawie Efektywności Energetycznej

  • Pakiet gazowo - wodorowy
  • Finansowanie Transformacji w ramach Fit for 55

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny – Zgłoszenia proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Eksperteami prowadzącymi spotkanie będą:

  • Pan Tomasz Ziomek - EY Polska, Kancelaria EY Law, ASdwokat, Manager
  • Pani Karolina Chról - EY Polska, Kancelaria EY Law, Aplikantka Adwokacka, Młodszy Prawnik

 

Krzysztof Hornicki FOTO                         Tomasz Ziomek - Adwokat specjalizujący się w doradztwie regulacyjnym oraz zagadnieniach związanych z prawem energetycznym i polityką klimatyczną. Tomasz angażuje się w stałe doradztwo dla największych przedsiębiorstw zarówno na szczeblu krajowym jak i europejskim. Wspiera przemysł energochłonny w aktywnym udziale w procesie legislacyjnym oraz debacie publicznej dotyczącej planowanych zmian regulacyjnych. Zajmuje się także kompleksową oceną wpływu projektowanych zmian na działalność swoich klientów. W obszarze jego zainteresowania pozostają przede wszystkim zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, handlem uprawnieniami do emisji, mechanizmami mocowymi oraz świadczeniem usług systemowych. Niezależnie od tego, Tomasz zajmuje się reprezentowaniem klientów w sprawach administracyjnych, w tym w szczególności w postępowaniach o przyznanie rekompensat za ponoszone przez odbiorców energii koszty związane z obowiązkiem zakupu uprawnień do emisji CO2. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.                          
Krzysztof Hornicki FOTO                  Karolina Chról - Aplikantka adwokacka oraz doktorantka specjalizująca się w doradztwie regulacyjnym oraz zagadnieniach związanych z energetyką rozproszoną i OZE. Karolina uczestniczy w obsługiwaniu klientów w toku postępowań administracyjnych oraz świadczeniu usług doradztwa prawnego dla największych przedsiębiorstw, szczególnie z sektora energochłonnego. Karolina uczestniczy w tworzeniu analiz, opinii prawnych i raportów. W obszarze jej zainteresowań znajdują się zagadnienia związane ze wsparciem w ramach pomocy publicznej i innych programów zaakceptowanych przez UE, energetyka rozproszona ze szczególnym uwzględnieniem społeczności energetycznych, CCS i proces inwestycyjny w OZE. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbywa aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz doktorat w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.                           

 

 

Koordynatorem technicznym spotkania będzie firma CBE Polska.

Klauzula Przetwarzania Państwa Danych Osobowych

Created by: cdx.pl