Odpowiedzialnośc i troska
Kategoria: Odpowiedzialność i troska

Szanowni Państwo,

Informujemy, że decyzją organizatorów konkursu, została wydłużona możliwość wysłania zgłoszenia do dnia 15 lipca br.

 

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania udziału Państwa przedsiębiorstw.


 

Informujemy o rozpoczęciu kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Europejską Radę Przemysłu Chemicznego (CEFIC) - European Responsible Care Awards 2022.

Każdego roku Responsible Care Awards docenia wysiłki firm branży chemicznej na rzecz ochrony ludzi i środowiska, skłaniając się tym samym ku podejściu zrównoważonego rozwoju.

Jednocześnie wszyscy zdajemy sobie sprawę jaka jest obecnie sytuacja na wschodzie Europy, gdzie Ukraina stoi w obliczu niszczycielskich humanitarnych konsekwencji wojny.

W tych okolicznościach, organizatorzy konkursu RC Awards, chcieliby wykorzystać tegoroczne nagrody Responsible Care jako narzędzie do podzielenia się szeroko pojętymi wysiłkami naszej branży na rzecz wspierania doraźnych potrzeb codziennego życia obywateli Ukrainy i łagodzenia długoterminowych negatywnych skutków kryzysu energetycznego na zrównoważoną gospodarkę europejską.

Celem tegorocznego programu nagród jest zaprezentowanie wszystkich ważnych zgłoszeń w internetowej galerii podzielonej na dwie kategorie:

  • Wspieranie pomocy humanitarnej - Inicjatywy oferujące pomoc humanitarną poszkodowanym osobom na Ukrainie, a także uchodźcom i potrzebującym w krajach sąsiednich.
  • Dążenie do efektywnego gospodarowania zasobami - Inicjatywy, które przyczyniają się do efektywnego gospodarowania zasobami, neutralnej dla klimatu i o obiegu zamkniętym Europy, z naciskiem na zmniejszenie strategicznej zależności i zwiększenie dywersyfikacji łańcucha dostaw energii i surowców.

Więcej informacji dotyczących danej kategorii i jak złożyć wniosek znajdą Państwo na STRONIE KONKURSU.

Termin składania zgłoszeń: do 30 czerwca br.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zgłoszenia swoich projektów i inicjatyw w tegorocznej edycji konkursu.

Created by: cdx.pl